Aftersale

het veilinghuis van NRC Handelsblad

Geen tegenbieders meer

De aftersale is begonnen!
Isaac Israels 1865  1934 Vrouw in rood op het Scheveningse strand c 1920 Olieverf op linnen gesigneerdTaxatienbspeuro 30000  50000Aftersale prijs euro 27500Volledige beschrijving

Isaac Israels (1865 - 1934). Vrouw in rood op het Scheveningse strand, c. 1920. Olieverf op linnen, gesigneerd.

Taxatie € 30.000 - 50.000

Aftersale prijs € 27.500

Volledige beschrijving

Tijdens de aftersale kunt u direct kopen, zonder biednummer, zonder tegenbieders en voor een prijs die meestal onder de helft van de geschatte waarde ligt. Het enige dat u hoeft te doen is op de blauwe knoppen drukken, te beginnen bij de AFTERSALE-knop hierboven.

75 euro in de kringloop, € 30.000 bij NRC Veilingen

Het stond op een ezel in een kringloopwinkel en werd daar herkend als een uitzonderlijk schilderij door NRC-lezer Henk Laarman. Bij Tussen Kunst en Kitsch gaf men hem gelijk en ook het Kröller Müller was er zeker van: het was een onbekend pointillistisch werk van Johan Aarts (1871 – 1934). De markt deed de rest: de laatste twee volhardende bieders brachten de verkoopprijs op ruim € 30.000 (incl. veilingkosten, geldt ook voor de resultaten hieronder)

Dure Modderpoel van Escher

Pas toen hij uit het lijstje kwam werd duidelijk hoe goed het via de krant ingezonden exemplaar van de houtgravure Modderpoel van Escher was bewaard. Dat zagen de bieders ook. Al ruim voor de veiling sloot werd er hevig geboden én doorgeboden tot het recordbedrag van € 22.460

€ 19.000 voor slaapkamerkleedje Bart van der Leck

Opmerkelijk veel belangstelling was er ook voor een kleedje van Bart van der Leck. Het had altijd naast het bed van de moeder van de inzender gelegen. Maar ze was er heel zuinig op geweest want het is nog steeds een prachtig exemplaar. De inzet bedroeg slechts € 500, de bieders besloten anders: € 19.000

Warhol

Minder verrassend was de hevige strijd om een interessante collectie Warholiana. Dat Beatrix, ruim € 20.000, en Apollonia, € 19.000, het goed zouden doen werd vooraf al verwacht. Maar een echte uitschieter was een drietal proefdrukken waarop Liz Taylor stond afgebeeld en die werden ingezet op € 600. Bijna € 9.000 had de koper nodig om de tegenstand uit te schakelen. Ook een leeg soepblik, € 1.000, een poster met een roze koe, € 1.900, en een boodschappentasje met het blikje Campbellsoep, € 3.817 (!), lieten zien dat de belangstelling voor Warhol alleen nog maar groeit.

Door het grote aanbod op de markt zijn er niet alleen maar uitschieters en dit verklaart waarom andere werken nu voor de minimumprijs beschikbaar zijn. In onze aftersale vindt u ze netjes op een rijtje.

Betrouwbare beschrijvingen, duidelijke foto’s, opmerkelijk lage bedragen en kopen vanuit uw eigen stoel, toegankelijker kunnen we kunst niet maken.

Haast u!

Met een zeer hoog verkooppercentage en een flink aantal opmerkelijke opbrengsten overtrof de tiende NRC Veiling opnieuw voorgaande edities. Hoewel ook de aftersale altijd stormachtig verloopt, zijn er nu nog onverkochte werken beschikbaar. Maar de lijst wordt snel korter, elk werk dat wordt verkocht, verdwijnt onmiddellijk uit beeld.

NB bedragen van de afgebeelde werken excl. veilingkosten (24,2%)

VIDEO

Een kennismaking en een overzicht in vogelvlucht van de afgelopen veiling vindt u op Youtube. Daar staan ook tien filmpjes over een aantal spraakmakende stukken van de veiling.

VACATURES

NRC Veilingen groeit snel. Daarom zijn we op zoek naar nieuwe medewerkers voor verschillende functies. (Zie het overzicht via 'Vacatures' rechtsboven aan deze pagina)

Verder zoeken we voor de kijkdagen representatieve werkstudenten met grote belangstelling voor kunst.

We begeleiden ook stages die opleiden tot het zelfstandig produceren van best-practice catalogusbeschrijvingen.

Kom bij ons werken in het Goudstikkerhuis.

Erwin Olaf 1959 Dawn The Mother 2009 Kleurenfoto onder perspex gesigneerd en genummerdTaxatie euro 15000  20000Aftersale prijs euro 7500Volledige beschrijving

Erwin Olaf (1959). Dawn, The Mother, 2009. Kleurenfoto onder perspex, gesigneerd en genummerd

Taxatie € 15.000 - 20.000

Aftersale prijs € 7.500

Volledige beschrijving

Jan Schoonhoven (1914 - 1994).
Jan Schoonhoven (1914 - 1994). Zonder titel, 1940. Oostindische inkt op papier, gesigneerd met monogram

Taxatie € 600 - 900

Aftersaleprijs € 400

Volledige beschrijving
Aftersale >