het veilinghuis van NRC Handelsblad

Kunst van NRC-lezers

Nu onder de hamer
LeWitt vermeed iedere persoonlijke expressie de betekenis van het werk zit in een van tevoren bepaalde en consequent uitgevoerde handeling  Janneke Wesseling NRC HandelsbladLEWITT Sol Horizontal yellow lines not touching the edges and pencil lines from edge to edge Originele tekening met titel en handtekening 15000  25000 Bieden vanaf euro 10000Kijkdag zondag 10 juni van 11  17 uur De Bary Herengracht 450 AmsterdamnbspVeiling alleen onlinemaandag 11 juni1900 uur Fine Art 17th ndash 20th Century2045 uur Dutch Contemporary Art amp Photographydinsdag 12 juni1900 uur Modern amp Contemporary Artnbspnbsp

LeWitt vermeed iedere persoonlijke expressie, de betekenis van het werk zit in een van tevoren bepaalde en consequent uitgevoerde handeling - Janneke Wesseling, NRC Handelsblad

LEWITT, Sol. Horizontal yellow lines (not touching the edges) and pencil lines (from edge to edge). Originele tekening, met titel en handtekening (15.000 - 25.000). Bieden vanaf € 10.000

Kijkdag:

zondag 10 juni van 11 - 17 uur: De Bary, Herengracht 450, Amsterdam

Veiling (alleen online):

maandag 11 juni:

19.00 uur: Fine Art (17th – 20th Century)

20.45 uur: Dutch Contemporary Art & Photography

dinsdag 12 juni:

19.00 uur: Modern & Contemporary Art

Driemaal kwaliteit via de krant

Op 11 en 12 juni aanstaande brengt NRC Veilingen voor de negende keer een collectie op de veiling die is samengesteld uit inzendingen van lezers. Opnieuw was het aantal verrassingen groot. Zo kwam er na bijna vijfenveertig jaar een onbekende tekening van Sol LeWitt boven water die men gerust een meesterwerk kan noemen. Nog opmerkelijker was een enorme reportage van de kunstenaar Jean Paul Vroom van wie nauwelijks bekend was dat hij fotografeerde. Tijdens een bezoek aan New York in 1968 bewees hij van wel. Op bijna 700 foto’s zien we de pioniers van de Pop Art, thuis of in hun atelier, rustig aan het werk of in gesprek. Andy Warhol telefoneert of overlegt met medewerkers, Claes Oldenburg wordt geïnterviewd of ontvangt een kunsthandelaar, Roy Lichtenstein staat te dromen in zijn werkkamer. Ook uit het niets komt een collectie unieke spotprenten uit Indonesië, aquarellen van een meesterhand, maar ook genadeloos anti-Nederlands. Maar zoals u inmiddels gewend bent is er vooral veel kunst, van vroeger en nu, altijd toegankelijk, door verhelderende beschrijvingen én door de zeer lage inzetprijzen.

Veiling en Kijkdag

De catalogi van de veiling zijn online te bekijken en u kunt ook al bieden. De kijkdag vindt plaats in De Bary, Herengracht 450, Amsterdam op zondag 10 juni aanstaande van 11 tot 17 uur. De volgende dagen, op maandag 11 juni en dinsdag 12 juni, worden de kavels online afgehamerd, één minuut na elkaar vanaf 19 uur. U kunt de veiling volgen en meebieden via dezelfde website.

Ruim 450 werken verdeeld over drie sessies van kunstenaars als:

Pat Andrea, Lizzy Ansingh, Floris Arntzenius, Vanessa Beecroft, G.H. Breitner, Henk Chabot, Arnout Colnot, Constant, René Daniels, César Domela, Rineke Dijkstra, Jean Dubuffet, Marlene Dumas, Ed van der Elsken, Daan van Golden, Keith Haring, Oskar Kokoschka, Emilio Kruithof, Bart van der Leck, John en Yoko, Erwin Olaf, Piet Ouborg, Charlotte van Pallandt, Gerrit Rietveld, Niki de Saint Phalle, Aert Schouman, Jan Sluijters, Jean Tinguély, Edgard Tytgat, JCJ Vanderheyden, Emo Verkerk, Kees Verkade, Andy Warhol, Carel Willink en Dolores Zorreguieta

VERSTER Floris Tuinhek bij zonsopgang 1894 Houtskool en pastel op papier gesigneerd 1500020000 Bieden vanaf 10000Liever VERKOPEN U kunt inzenden voor onze kunstveiling van december 2018 via deze site U krijgt binnen 4 weken een vrijblijvende reactie op uw inzending

VERSTER, Floris. Tuinhek bij zonsopgang, 1894. Houtskool en pastel op papier, gesigneerd (15.000-20.000). Bieden vanaf 10.000

Liever VERKOPEN? U kunt inzenden voor onze kunstveiling van december 2018 via deze site. U krijgt binnen 4 weken een vrijblijvende reactie op uw inzending.

Jean Paul VROOM (1922 - 2006)
Jean Paul VROOM (1922 - 2006)
Reportage van een bezoek aan de pioniers van Pop Art in New York:
Warhol, Oldenburg, Lichtenstein, Chamberlain e.a.
Meer dan 600 foto’s in contactafdrukken en negatieven (6.000 - 9.000). Bieden vanaf € 3.000
Kijken en bieden >