het veilinghuis van NRC Handelsblad

U kunt weer inzenden

NRC veilt kunst - en met succes!
Johan Aarts Een zonnige dag in de duinen ca 1895 Olieverf op linnen gesigneerd met monogramInzet euro 15000 Opbrengst euro 30528 inclusief kosten

Johan Aarts. Een zonnige dag in de duinen, ca. 1895. Olieverf op linnen, gesigneerd met monogram.

Inzet € 15.000. Opbrengst € 30.528 (inclusief kosten)

Onze veilingen blijken een groot succes. De laatste keren werd zelfs meer dan 90% van de stukken verkocht. En soms voor verrassend hoge prijzen (tot meer dan 30 maal de inzet).

Wilt u meedoen? Inzenden is zeer simpel zoals u op de pagina VERKOPEN ziet. De veiling loopt af op 27 en 28 mei. De termijn voor fysieke inzending sluit op 1 april aanstaande.

We veilen schilderijen en tekeningen, grafiek, beelden, foto's en toegepaste kunst. Onze belangstelling gaat speciaal uit naar werken van hoge, verzamelwaardige kwaliteit.

75 euro in de kringloop, € 30.000 bij NRC Veilingen

Het stond op een ezel in een kringloopwinkel en werd daar herkend als een uitzonderlijk schilderij door NRC-lezer Henk Laarman. Bij Tussen Kunst en Kitsch gaf men hem gelijk en ook het Kröller Müller was er zeker van: het was een onbekend pointillistisch werk van Johan Aarts (1871 – 1934). De markt deed de rest: de laatste twee volhardende bieders brachten de verkoopprijs op ruim € 30.000 (incl. veilingkosten, geldt ook voor de resultaten hieronder)

Dure Modderpoel van Escher

Pas toen hij uit het lijstje kwam werd duidelijk hoe goed het via de krant ingezonden exemplaar van de houtgravure Modderpoel van Escher was bewaard. Dat zagen de bieders ook. Al ruim voor de veiling sloot werd er hevig geboden én doorgeboden tot het recordbedrag van € 22.460

€ 19.000 voor slaapkamerkleedje Bart van der Leck

Opmerkelijk veel belangstelling was er ook voor een kleedje van Bart van der Leck. Het had altijd naast het bed van de moeder van de inzender gelegen. Maar ze was er heel zuinig op geweest want het is nog steeds een prachtig exemplaar. De inzet bedroeg slechts € 500, de bieders besloten anders: € 19.000

Warhol

Minder verrassend was de hevige strijd om een interessante collectie Warholiana. Dat Beatrix, ruim € 20.000, en Apollonia, € 19.000, het goed zouden doen werd vooraf al verwacht. Maar een echte uitschieter was een drietal proefdrukken waarop Liz Taylor stond afgebeeld en die werden ingezet op € 600. Bijna € 9.000 had de koper nodig om de tegenstand uit te schakelen. Ook een leeg soepblik, € 1.000, een poster met een roze koe, € 1.900, en een boodschappentasje met het blikje Campbellsoep, € 3.817 (!), lieten zien dat de belangstelling voor Warhol alleen nog maar groeit.

VIDEO

Een kennismaking en een overzicht in vogelvlucht van de afgelopen veiling vindt u op Youtube. Daar staan ook tien filmpjes over een aantal spraakmakende stukken van de veiling.

Bart van der Leck Vloerkleedje ca 1930 Wol geproduceerd voor Metz amp CoInzet 500 Opbrengst euro 19080 inclusief kosten

Bart van der Leck. Vloerkleedje, ca. 1930. Wol, geproduceerd voor Metz & Co.

Inzet 500. Opbrengst € 19.080 (inclusief kosten)

M.C. Escher. Modderpoel.
M.C. Escher. Modderpoel. Gesigneerde houtsnede. Inzet € 7.000. Verkocht voor € 22.460 (incl. kosten).
Inzenden >