Johan van Hell, Glazenwasser, 1927, Opbrengst: €88.634

NRC Veilingen

Kunst, Juwelen & Tassen

U kunt weer inzenden voor de volgende veiling van 10 en 11 juni 2024

Taxatieverzoek indienen

NRC Jubileumveiling - december 2023

bekijk resultaten
95% verkooppercentage
Ervaren team van specialisten
Promotie via NRC en op het grootste veilingplatform ter wereld

Kopen

Bied online mee via Invaluable

Op zoek naar iets bijzonders? Deelnemen aan onze veilingen is eenvoudig en voor iedereen toegankelijk. Het enige wat u nodig heeft is een account op Invaluable, het grootste veilingplatform ter wereld.

naar invaluable

Verkopen

Eenvoudig en vrijblijvend

Inzenden is eenvoudig en vrijblijvend, pas na schriftelijk akkoord wordt er geveild. Stuur ons een foto met een korte beschrijving, onze experts doen de rest. Omdat we met externe specialisten werken kunnen we voor elk stuk de juiste expertise en ervaring leveren. U kunt dus vertrouwen op een onafhankelijke en zeer deskundige beoordeling.

taxatieverzoek

NRC Jubileumveiling

Kunst, Juwelen, Tassen & Wijn

De NRC Jubileumveiling was een groot succes. De eerste editie van NRC Juwelen, Tassen & Wijn trok veel aandacht. Goede opbrengsten werden gerealiseerd, waaronder voor de ‘Veleno’ oorbellen van Pomellato (€ 1.815), een Hermès Kelly 35 uit 1999 (€ 8.426) en drie flessen Château Pétrus Pomerol uit 1973 (€ 3630).

Een belangrijk onderdeel van NRC Kunst was het eerste deel van de Rinsema Collectie. Tijdens de kijkdagen was er veel interesse, wat resulteerde in een aantal sterke resultaten. Neem bijvoorbeeld de werken door Thijs Rinsema zelf, zoals de dynamische gouache Voetballers uit ca. 1925 (€ 20.740) en de houten sculptuur van een voetballer met dezelfde datering (€ 6.965), maar ook de postkaarten die Kurt Schwitters aan Thijs en Evert Rinsema schreef (€ 2.334, € 1.945 en € 1.232).

Het topresultaat van de veiling werd behaald voor Jan Toorops herontdekte Gezicht op Veere (1910). Dit werd afgeslagen voor een bedrag van € 152.482. Andere noemenswaardige verkopen waren Fête rouge van Bram Bogart uit 1957 (€ 30.389), een groot schilderij van Frieda Hunziker (€ 11.018), Hendrik Nicolaas Werkmans druksel in oplage Paul Robeson zingt (€ 5.185) en een vroeg stilleven van Henk Helmantel (€ 15.555).  Wederom bleek ook de internationale markt sterk voor buitenlandse kunstenaars. Het grote stadsgezicht Manhattan South View uit 1989 van Rainer Fetting verkocht voor € 43.051, De schilderijen van Milan Kunc wisselden voor € 9.722 en € 7.130 van eigenaar en het intieme gezicht op een besneeuwde brug in Chartres uit ca. 1903 van Henri Le Sidaner werd afgeslagen voor € 19.443.  We kijken uit naar onze volgende veiling in het voorjaar van 2024!

Taxatieverzoek indienen

NRC Veilingen

Wilt u inzenden voor de voorjaarsveiling (2024)? Druk dan op de knop 'taxatieverzoek'. We zijn met name op zoek naar inzendingen van hoge, verzamelwaardige kwaliteit:

Kunst

We veilen schilderijen, werken op papier, grafiek, sculpturen en fotografie

Juwelen

Met name exclusieve antieke, retro en moderne juwelen. Gesigneerde stukken van Cartier, Van Cleef & Arpels, Bulgari, Tiffany & Co., Boucheron en andere makers

Tassen

Ontwerpen van bijvoorbeeld Hermės (Kelly, Birkin, Constance, Evelyne), Chanel (2.55 (Re-Issue), Flap Bag, Boy Bag) of Louis Vuitton (Speedy, Neverfull, Carryall, Alma)

Veilingresultaten

NRC Jubileumveiling

Inmiddels is de 20ste NRC Veiling met veel succes beëindigd. U vindt onze resultaten online. De getoonde opbrengsten zijn inclusief veilingkosten.

taxatieverzoek
Jan Toorop
Gezicht op Veere [View on Veere], 1910
Schatting:
Opbrengst:
€ 40.000 - 60.000
€ 142.582
Thijs Rinsema
Football players, c. 1925
Schatting:
Opbrengst:
€ 12.000 - 16.000
€ 20.739
Rainer Fetting
Manhattan South View, 1989
Schatting:
Opbrengst:
€ 20.000 - 30.000
€ 43.050
Henri Le Sidaner
View of a bridge in Chartres, c. 1903
Schatting:
Opbrengst:
€ 12.000 - 16.000
€ 19.443
Bram Bogart
Fête rouge, 1957
Schatting:
Opbrengst:
€ 8.000 - 12.000
€ 30.388
Jannes de Vries
Wild Ditch, c. 1975
Schatting:
Opbrengst:
€ 7.000 - 9.000
€ 20.739
Hendrik Kerstens
Napkin, 2009
Schatting:
Opbrengst:
€ 3.000 - 5.000
€ 4.407
Hendrik Nicolaas Werkman
Paul Robeson zingt [Paul Robeson sings], 1942, no. 22
Schatting:
Opbrengst:
€ 1.500 - 2.000
€ 5.184
JCJ Vanderheyden
Rood-wit-checkerboard [Red-white-checkerboard], 2000
Schatting:
Opbrengst:
€ 3.000 - 5.000
€ 5.572

Over ons

ADAMS - veilinghuis van NRC

NRC Veilingen is opgezet in samenwerking met Adams Amsterdam Auctions en biedt kopers en verkopers een vertrouwde omgeving om tot uitwisseling van stukken en verhalen te komen. Adams is een gerenommeerd Amsterdams veilinghuis, bekend van onder andere de veiling van Het Grachtenhuis, van de veiling van het persoonlijk archief van Jan Cremer en van de opzienbarende Frans Molenaarveiling.

Inzenden is eenvoudig en vrijblijvend, pas na schriftelijk akkoord wordt er geveild. Stuur ons een foto met een korte beschrijving, onze experts doen de rest.

vraag & antwoord
Wereldwijd kopen en verkopen

Alle stukken worden aangeboden via het grootste internationale veilingplatform Invaluable waardoor zich inmiddels reeds kopers uit 73 landen registreerden voor onze afgelopen veiling.

30.000+ inzendingen

We ontvingen inmiddels al meer dan 30.000 inzendingen van lezers. Ook kenners van de markt, waaronder diverse grote verzamelaars en handelaren, gingen u voor.

Contact

Adams Amsterdam Auctions BV
Lange Leidsedwarsstraat 198-200
1017 NP Amsterdam
KvK-nummer: 27341041
BTW-nummer: NL820635911B01

NRC Media BV, Amsterdam
KvK-nummer: 24280642
BTW-nummer: NL806325586B01

Facebook linklinkkedin linkinstagram link
ADAMS - NRC veilingen logo
Blijf op de hoogte

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van nieuwe veilingen.

Dank! we hebben uw aanmelding ontvangen en houden u vanaf nu op de hoogte via onze nieuwsbrief.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
We gebruiken cookies (kleine tekstbestanden die op uw apparaat worden opgeslagen) om uw ervaring bij het bezoeken van www.nrcveilingen.nl te verbeteren. Ons privacybeleid legt dit in meer detail uit.