Aftersale

het veilinghuis van NRC Handelsblad

Geen tegenbieders meer

De aftersale is begonnen!

Rembrandt Een kunstenaar bezig met modeltekenen 16371641 Ets Verkocht voor euro 2544 incl kostennbspDe veiling van 12 december kunt u hier nog bekijken1900 uur Kees van Dongen ndash His Illustrated Books1930 uur Fine Art 17th ndash 20th CenturyEn die van 13 december staat hier1830 uur Modern amp Contemporary ArtAls u een account hebt aangemaakt en even inlogt kunt u de resultaten zien

Rembrandt. Een kunstenaar bezig met modeltekenen, 1637-1641. Ets Verkocht voor € 2.544 (incl. kosten)

De veiling van 12 december kunt u hier nog bekijken:

19.00 uur: Kees van Dongen – His Illustrated Books

19.30 uur: Fine Art (17th – 20th Century)

En die van 13 december staat hier:

18.30 uur: Modern & Contemporary Art

Als u een account hebt aangemaakt en even inlogt, kunt u de resultaten zien.

Tijdens de aftersale kunt u direct kopen, zonder biednummer, zonder tegenbieders en voor een prijs die meestal onder de helft van de geschatte waarde ligt. Het enige dat u hoeft te doen is op de blauwe knoppen te drukken, te beginnen bij de AFTERSALE-knop hierboven.

De veiling van 12 en 13 december

Lezers van NRC Handelsblad reageerden wederom massaal op onze oproep om in te zenden voor de veiling. En niet alleen de kwaliteit sprak tot de verbeelding, ook de herkomst was in sommige gevallen ronduit verbluffend.

Zo kwam er een beeld van Mendes da Costa binnen dat door Hélène Kröller-Muller aan haar oudste zoon werd geschonken en dat - na zijn vroegtijdig overlijden - van generatie op generatie werd doorgegeven. Het werd na een hevig gevecht voor bijna 18.000 euro (incl. kosten) afgeslagen. Eveneens verrassend is een aantal bijzondere schilderijen uit de familie van Lizzy Ansingh, met als klapstuk een onbekend zelfportret dat de Joffer rond haar 18e schilderde en dat een treffende gelijkenis vertoont met de foto van Breitner die het Rijksmuseum bewaart, alleen het laatste is - nu nog - te koop.

Betrouwbare beschrijvingen, duidelijke foto’s, opmerkelijk lage startbedragen en bieden vanuit uw eigen stoel, toegankelijker kunnen we kunst niet maken.

Haast u!

Met een zeer hoog verkooppercentage en uitschieters als Ali (zie hiernaast) en Reve in Korea door Emo Verkerk (€ 18.500 bij een inzet van 2.400) overtrof de zesde NRC-veiling de voorgaande edities. Maar hoewel ook de aftersale altijd stormachtig verloopt, zijn er nog onverkochte werken beschikbaar. U vindt ze onder de blauwe knop bovenaan uw scherm. De lijst wordt steeds korter, elk werk dat wordt verkocht, verdwijnt onmiddellijk uit beeld.

Andy Warhol Muhammad Ali 1978 Zeefdruk gesigneerd Verkocht voor euro 22900 incl kosten

Andy Warhol. Muhammad Ali, 1978. Zeefdruk, gesigneerd Verkocht voor € 22.900 (incl. kosten)

Bieden >