het veilinghuis van NRC Handelsblad

Op 12 en 13 december veilen we

Kunst van Rembrandt tot Rietveld

Rembrandt Een kunstenaar bezig met modeltekenen 16371641 EtsBehalve Rembrandt en Rietveld zijn er meer grote namen vertegenwoordigd We noemen Ben Akkerman Lita Cabellut Cai GouQiang Le Corbusier Dali Les Deux Garccedilons Dibbets Jim Dine Marlene Dumas Daan van Golden Mike Kelly Joep van Lieshout Kees Maks Mesdag Henk Peeters Struycken Tinguegravely Toorop JCJ Vanderheyden Warhol en Wesselmann

Rembrandt. Een kunstenaar bezig met modeltekenen, 1637-1641. Ets

Behalve Rembrandt en Rietveld zijn er meer grote namen vertegenwoordigd. We noemen: Ben Akkerman, Lita Cabellut, Cai Gou-Qiang, Le Corbusier, Dali, Les Deux Garçons, Dibbets, Jim Dine, Marlene Dumas, Daan van Golden, Mike Kelly, Joep van Lieshout, Kees Maks, Mesdag, Henk Peeters, Struycken, Tinguèly, Toorop, JCJ Vanderheyden, Warhol en Wesselmann.

Lezers van NRC Handelsblad reageerden wederom massaal op onze oproep om in te zenden voor de veiling. En niet alleen de kwaliteit sprak tot de verbeelding, ook de herkomst was in sommige gevallen ronduit verbluffend.

Zo kwam er een beeld van Mendes da Costa binnen dat door Hélène Kröller-Muller aan haar oudste zoon werd geschonken en dat - na zijn vroegtijdig overlijden - van generatie op generatie werd doorgegeven. Eveneens verrassend is een aantal bijzondere schilderijen uit de familie van Lizzy Ansingh, met als klapstuk een onbekend zelfportret dat de Joffer rond haar 18e schilderde en dat een treffende gelijkenis vertoont met de foto van Breitner die het Rijksmuseum bewaart.

Het groeiende vertrouwen in onze formule blijkt ook uit een bijna complete collectie boeken met illustraties van Kees van Dongen in uitzonderlijk goede staat. We wijden er een aparte sessie aan.

Betrouwbare beschrijvingen, duidelijke foto’s, opmerkelijk lage startbedragen en bieden vanuit uw eigen stoel, toegankelijker kunnen we kunst niet maken.

Kijkdag: Op zondag 4 december (11 - 17 uur) zijn alle stukken in het echt te zien in De Bary, Herengracht 450, Amsterdam

Bieden kan vanaf nu, via veilingplatform Invaluable (N.B. de gehele veiling vindt online plaats)

Op 12 december aanstaande worden de eerste twee rubrieken virtueel afgehamerd:

19.00 uur: Kees van Dongen – His Illustrated Books

19.30 uur: Fine Art (17th – 20th Century)

En op 13 december komen de overige werken aan bod:

18.30 uur: Modern & Contemporary Art

Andy Warhol Muhammad Ali 1978 Zeefdruk gesigneerd

Andy Warhol. Muhammad Ali, 1978. Zeefdruk, gesigneerd

Bieden >